Stowarzyszenie Żołnierzy Radiotechników RADAR w Radzionkowie

"Służmy poczciwej sławie, a jako kto może - niech ku pożytku dobra spólnego pomoże" Jan Kochanowski

09.04.1945 – 13.06.2020

Urodziła się w Cielętnikach (powiat częstochowski, gmina Dąbrowa Zielona). Po ukończeniu I LO im. Stefanii Sempołowskiej w Tarnowskich Górach rozpoczęła pracę zawodową. Poprzez Spółdzielnię Ogrodniczą w Tarnowskich Górach, PRASBET na Stoszku, Przedsiębiorstwo Hurtu Spożywczego w Bytomiu oraz BALTONĘ postanowili, wspólnie z mężem, uruchomić na Stroszku własną działalność gospodarczą.
Śmierć męża w 2011 roku spowodowała podjęcie decyzji o przeprowadzce do Świerklańca, przekazanie biznesu w godne ręce dzieciom a także uruchomiła jej społeczną naturę. Znalazła swe miejsce w Kole Gospodyń Wiejskich a z zespołem „KABARECIK” uczestniczyła w festiwalach, dożynkach, przeglądach, konkursach i różnego rodzaju spotkaniach o charakterze charytatywnym.
Zaznaczyła też swą obecność w Polskim Czerwonym Krzyżu, Klub Honorowych Dawców Krwi „Skarbek” w Radzionkowie.
Członkiem naszego Stowarzyszenia była od 17 września 2011 roku, aktywnie uczestnicząc w jego działalności – dusza towarzystwa, zawsze pogodna i uśmiechnięta.
 
Jej pożegnanie będzie miało miejsce w Świerklańcu w najbliższą środę 17 czerwca 2020 r. o godz 12.00 w kościele pw Chrystusa Króla ul. Kościelna 33.

Córkom, synowi, wnuczętom i prawnuczętom oraz całej Rodzinie składamy serdeczne wyrazy współczucia.

                                                                                  Cześć Jej Pamięci