Stowarzyszenie Żołnierzy Radiotechników RADAR w Radzionkowie

"Służmy poczciwej sławie, a jako kto może - niech ku pożytku dobra spólnego pomoże" Jan Kochanowski

Szanowne Koleżanki i Koledzy,

Pragnę poinformować, iż w miniony piątek 29 maja dokonaliśmy wysłania „Sprawozdania finansowego za 2019 r”.
W ten sposób etap podsumowania i obowiązującej sprawozdawczości w formie elektronicznej mamy już za sobą.
Kilka dni temu zniesiono w naszym kraju kolejne ograniczenia związane z epidemią koronawirusa. W przestrzeniach otwartych możemy poruszać się bez maseczek, powoli zaczynają funkcjonować restauracje i kawiarnie. Od 6 czerwca będą mogły działać w określonym reżimie sanitarnym kina, teatry i muzea. Życie powoli wraca do normy.
W Radzionkowie zbliża się do końca budowa  Rynku – na terenie dawnego PGR. Wcześniej oddano do użytku tereny rekreacyjne na Rojcy – naprzeciwko cmentarza. Prezentuję to na załączonych zdjęciach, zachęcając do odwiedzenia tych miejsc. Polecam również park na Księżej Górze z Ogrodem Botanicznym oraz nowo otwartą ścieżką rowerową do Piekar Śląskich.Począwszy od najbliższej środy tj. 3 czerwca, w pełnym zakresie działało będzie miejskie targowisko w Radzionkowie. Targ będzie otwarty z zachowaniem wszystkich procedur i środków bezpieczeństwa, wynikających z odpowiedniej ustawy oraz wytycznych Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego (maseczki, rękawiczki jednorazowe, środki do dezynfekcji).

Nasze zamierzenia ujęte w planie na ten rok ulegają zmianie: termin zawodów strzeleckich został przesunięty na wrzesień – o szczegółach będziemy informować.
W minionym czasie przygotowałem materiał na sympozjum naukowe, które ma się odbyć w ramach obchodów 70-lecia Wojsk Radiotechnicznych. Temat wystąpienia to:
„Integracja środowiska radiotechników po zmianach restrukturyzacyjnych ugrupowania WRT oraz jego rola w budowie społeczeństwa obywatelskiego”

Pragnę również poinformować, iż wszystkie sprawy związane z planowaną wycieczką do Jeleniej Góry zostały zamknięte (rezerwacja hotelu, przewodnik, plan pobytu, itd…). Mam nadzieję, iż dojdzie do skutku i będziemy mogli się spotkać.
Pragnę również powiedzieć, iż wykorzystując dużo czasu wolnego sporządziłem znaczną część opracowania pt. „Opowiedz mi Dziadku”.Jednocześnie nadal apeluję do Państwa o odpowiedzialność i ostrożność.
Sytuacja pandemiczna  jest nadal trudna. Wiele nauczyliśmy się w okresie ostatnich miesięcy, wiele wiemy o tym, jak postępować, aby być odpowiedzialnym za siebie i zdrowie innych.   
Wymagajmy od siebie więcej niż wynika to z zaleceń i przepisów!!!

„Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie……...”

                                                                                                                     Wojciech Bonczek