Stowarzyszenie Żołnierzy Radiotechników RADAR w Radzionkowie

"Służmy poczciwej sławie, a jako kto może - niech ku pożytku dobra spólnego pomoże" Jan Kochanowski

Urodził się 27.03.1950 r. w Końskich. Po zdaniu egzaminu dojrzałości wstąpił do Szkoły Chorążych Wojsk Radiotechnicznych w Jeleniej Górze, którą ukończył w 1971 r. Został wówczas skierowany do pełnienia dalszej służby w 19 pułku radiotechnicznym w Chorzowie gdzie skierowano Go do kompanii radiotechnicznej w Ożarowicach na stanowisko technika stacji radiolokacyjnej. Po zmianie dyslokacji batalionu z Ożarowic do Radzionkowa w 1973 r. zostało powierzone mu dowództwo radiowysokościomierza w miejscowej kompanii radiolokacyjnej. Następnie służył jako inspektor bhp w sekcji technicznej. W lipcu 1984 r. (ze względów rodzinnych) został przeniesiony z 33 batalionu do JW w Kielcach, by po krótkim czasie zakończyć swą przygodę z wojskiem. Po przejściu do rezerwy zajął się biznesem – spełnił swe wielkie marzenie! Założył firmę MUSLI – KLEX w Kielcach, którą prowadził do końca życia.
Był szczęśliwym mężem, ojcem i dziadkiem. Swoim niezwykle pogodnym usposobieniem sprawiał, że zarówno wśród najbliższych a także wśród kolegów wprowadzał nastrój pełny wzajemnej życzliwości i zaufania a przede wszystkim radości. Był członkiem Stowarzyszenia od 06.05.2009 r.

Jego ostatnie pożegnanie będzie miało miejsce 05.02.2020 r. (środa) o godz. 11.30 w Morawicy ul. Spacerowa 5 – kościół pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy a następnie na Cmentarzu Komunalnym w Cedzynie ul. Cmentarna 5 (~20 km).
Cześć Jego Pamięci

P.S. Osoby zainteresowane przejazdem zorganizowanym na uroczystości pogrzebowe proszone są o zgłoszenie udziału do kolegi Ryszarda Walca (tel.: 505 112 221) w terminie do 03.02.2020 r. Planowany wyjazd w środę o godz. 07.30 – siedziba firmy RAJD ul. Męczenników Oświęcimia 23.